سقف کشسان چیست؟

سقف کشسان یک فناوری جدید در  رده پوشش های داخلی ساختمان است که اولین بار توسط شرکت باریسول ابداع و تجاری گردید به شکلی که هم اکنون در اکثر کشورهای دنیا از جمله ایران به عنون یک راهکار بسیار عالی، توجیه پذیر و اقتصادی برای پوشش های داخلی ساختمان به کار می رود. این نوع پوشش داخلی به لحاظ ویژگی های خاصی که دارد از یک بخش یا ماده تکمیل کننده ساختمان به بخشی از چیدمان طراحان داخلی تبدیل گردید. این نوع از پوشش اگرچه نام سقف را به دنبال خود می کشد تنها در سقف اجرا نمی شود، می توان این نوع از پوشش را به صورت دیوارپوش یا پوششی برای اشیاء یا لوازم سه بعدی هم در نظر گرفت و آن را به صورت معلق به عنوان تزئینات داخلی به کار برد اما همچنان بیشترین کاربرد این نوع از پوشش برای سطح مسطح علی الخصوص سقف است.

 

تفاوت کناف و کشسان

جلوه بصری، وزن، نگهداری، بهداشت و قابلیت شستشو، تنوع طرح و رنگ

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که سقف کشسان چیست؟ سقف کشسان را می توان یکی از مدرن ترین انواع سقف کاذب دانست. این سقف از پارچه ای از جنس PVC ساخته می شود که دارای قابلیت کشسانی است. به این معنی که می توان با گرمادهی به پارچه، آن را به اندازه مورد نظر کش آورد و سپس روی پروفیل های ویژه ای نصب کرد. از پارچه کشسان می توان به عنوان دیوارپوش نیز استفاده کرد که به آن دیوار کشسان گفته می شود. سقف کشسان و دیوار کشسان دارای قابلیت نورپردازی هستند که این قابلیت از عناصر مهم زیباسازی دکوراسیون به حساب می آید.

 

جنس سقف کشسان چیست؟

جنس سقف های کشسان از پارچه ای است که 5% آن را پلاستی سایزر، 5% مواد های افزودنی مجاز و 90% pvc تشکیل شده است.
کشسانی این سقف ها بر اثر 5% پلاستی سایزر موجود در آن است.
این سقف ها به دلیل وجود کلر فراوان در ساختار آن ها نسوزند و همچنین به دلیل وجود زینک اکساید در آن ها خاصیت آنتی باکتریال  دارند.
از خاصیت های پارچه سقف کشسان می توان گفت که فشار های زیادی را متحمل می شود و هر متر مربع آن قابلیت تحمل 200 کیلو گرم را دارد.
برای مثال در هنگام وقوع زلزله از ریزش سقف جلوگیری می کند و این یکی از مزایای بسیار خوب سقف های کشسان به حساب می آید.

 

نگین الماس برترین مجری و تولید کننده سقف کشسان و آسمان مجازی در ایران

+ نوشته شده در پنج شنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1399 ساعت 15:31 توسط حمید میرزایی بدون نظر